ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32136

21
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47731472

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

2842

· Dün

8000


Yayın tarihi: 24.07.2017 Saat: 08:50
ADB YÖNETİMİ VALİ KARAHAN’I ZİYARET ETTİ

GüncelDenizli’deki 12 Acıpayam Derneğini bir çatı altında toplayan ve 2016 yılında kurulan kısa adı ADB olan Acıpayam Dernekler Birliği yönetimi 5 Temmuz 2017 tarihinde göreve başlayan Denizli Valisi Hasan Karahan’a makamında hoşgedin ziyareti gerçekleştirdiler.ADB BAŞKANI PROF. TURGUT TOK VE YÖNETİM KATILDI
Ziyarete ADB başkanı Prof. Dr. Turgut Tok ve ADB yönetiminden Ramazan Kanlık, Güner Ersoy, Doç. Dr. Devrim Alkaya, Mustafa Ünal, Mustafa Dağ, Ramazan Afşar ve Ferdi Yıldırım katıldılar.

ACIPAYAM SORUNLARI HAKKINDA KISA BİLGİLENDİRME
Genel bir nezaket ziyareti şeklideki ziyarette ADB’nin amacı ve kapsamı hakkında bilgilendirme yapılırken, Başta Dalaman Çayı kirliliği ve Acıpayam’ın önemli sorunları hakkında kısa kısa bilgilendirmeler yapıldı. 
Dalaman çayındaki çevre felaketine sebep olan etkenler ve şu anki durumları hakkında bilgi veren ADB yöneticisi Mustafa ÜNAL, çevre felaketinin boyutlarını ve atıklarla ilgili kaynaklar ve sebep olduğu çevre felaketi hakkında sivil toplum olarak 14 yıldır mücadele verdiklerininden bahsetti. Ayrıca ADB 2. Başkanı Ramazan Kanlık’da Dalaman çayına atık bırakan Kuru dere güzergahındaki kirlenmeye sebep olan etkenler hakkında bilgi verdi.

KAZIKBELİ SAVAŞI İLE İLGİLİ ADB’NİN PROJELERİ
ADB Başkanı Prof. Dr. Turgut TOK 2. Haçlı savaşlarından olan ve Cankurtaran Kazıkbeli’nde yapılan Kazıkbeli Savaşının tarihçesi ve önemi hakkında Vali Karahan’ı bilgilendirirken önümüzdeki yıl sonuna doğru Kazıkbeli savaşının geçtiği topralarda ADB öncülüğünde yapılması planlanan geniş kapsamlı bir konferansa müteakip Kazıkbeli savaşı halk yürüyüşü hakkında destek ve katılım temennilerinde bulundu. Vali Karahan, Kazıkbeli Savaşının hak ettiği ilgi ve tanıtımın eksik olduğunu Antik kentler ve bölgeler paralelinde Türk tarihi ile ilgili değerler noktasında yapılacak çok iş olduğunu ifade etti.

ESKİ TÜRK BÜYÜKLERİNİN TÜRBELERİNİN BAKIMSIZLIĞI
Kadim bir Türk yurdu olan Acıpayam yöresinde birçok alperen türk büyüğünün türbesinin olduğunun bahseden ADB yöneticisi Doç Dr. Devrim Alkaya, bu türbelerin halinin içler acısı olduğunu ve türbede yatan şahsiyetlerle ilgili yöre halkının bile bilgisinin olmadığından bahsederek, bir A4 kağıdı bile hiç tanıtımın olmadığını ve hepsinin de derme çatma ve bakımsız olduğunu söyledi. Vali Karahan bu konuda Büyükşehir belediyesi ile iletişime geçeceğini söyledi.

ACIPAYAM DALAMAN YOLU UNUTULMADI
Elli yıldır yapılamayan Acıpayam Dalaman yolu hakkında bilgi ve yapıldığında yöreye getireceği artılardan bahseden ADB yöneticisi Mustafa Dağ, yol konusunda destek beklediklerini söyledi.

ADB GENÇLİK KOLU FAAL VE DESTEK BEKLİYOR
Gençlik yapılanmasında sorumlu ADB yöneticisi Ferdi Yıldırım Acıpayam Hacıkurtlar köyü başta olmak üzere göç sorunundan bahsetti ve Denizli’de oturdukları halde Hacıkurtlar’lı Denizli’deki gençleri bir araya topladıklarını ve çok yakında dernekleşeceklerini söyledi. Kırsaldan kente gelen gençliğin şehirde kötü yollara sapmaması ve memleketlerini unutmaması için sık sık köylerinde biraraya gelip yararlı faaliyetler yaptıklarını söyledi.

Ziyaretin sonunda 2003 yılında yapılan ve 880 sayfadan oluşan Acıpayam sempozyumu sonuç bildirgesi kitabı ve Acıpayam’ın yöresel ürünü olan çekirdekten yetişme 14 Kg karpuz ve kavun valiye takdim edildi. 


-24 Temmuz 2016

Haber ve Fotoğraflar:
Mustafa ÜNAL
ADB Basın Yayın Sorumlusu
www.acipayam.com    


 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

“Eleştiri nedir ?: Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla insanlar tarafından yapılan inceleme işi, tenkit etme olayıdır. İnsanların dini inançları, fiziksel görünümleri, siyasi görüşleri, özürleri eleştirilmemelidir.” Lütfen eleştrilerinizi buna göre yapınız. Ayrıca yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yazmak için kayıtlı üye olmanız gerekir, Yeni KayıtCopyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.