ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32046

28
Bağlı olanları sadece üyeler görebilir
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47188879

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

203

· Dün

8038


Yayın tarihi: 16.09.2013 Saat: 10:51
YANGIN TANKERLERİ KÖYLERE DAĞITILDI

Güncelİl Genel Meclisi Üyesi Fikret Gümüş, Denizli'de yangınlarla mücadele için köylere su tankeri kazandırılmasına yönelik başlatılan "Bir damla hayat kurtarır" projesi kapsamında, 72 araç köy muhtarlarına teslim edildi, dedi. 

Fikret Gümüş, son parti tanker dağılımında Alcı, Yolçatı, Çubukçular, Oğuz ve Ovayurt (Taraş) köylerinin muhtarlarını teslim edildiğini söyledi.  

İl Özel İdaresi tarafından 6 yıldır uygulanan proje kapsamında, 360 köye tanker yardımı yapıldığı bildirildi. 

"Bir damla hayat kurtarır" projesi kapsamında, köylere yangın söndürme su tankeri teslimi için EGS Kongre ve Kültür Merkezi Fuar Alanı'nda tören düzenlendi. Törene katılan Denizli Valisi Abdülkadir Demir, ilgili kanun değişikliğinin ardından İl Özel İdarelerinin kırsal bölgelerde önemli yatırımları hayata geçirdiğini bildirdi. 

 

Türkiye yüzölçümünde orman alanının yüzde 27, Denizli ilinde ise yüzde 47 olduğunu kaydeden Demir, bu yüksek oranın orman yangınları riskisini de artırdığını bildirdi. 

 

Yangına başlangıç aşamasında müdahalenin önemine değinen Demir, bu kapsamda 2007 yılında "Bir damla hayat kurtarır" projesinin hayata geçirildiği, köylere yangın söndürmede kullanılmak üzere su tankerleri kazandırılmaya başlandığını ifade etti.

 

"6 yılda 300 orman köyünde çıkan bin 133 yangına ilk müdahale köylüler tarafından bu tankerlerle yapıldı. İlk müdaheleyle söndürülen yangın oranı 2012 yılı itibariyle yüzde 86'ya ulaştı" diyen Demir, projenin Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Türkiye’ye örnek gösterildiğini söyledi. Konuşmaların ardından yangın söndürme tankerleri, köy muhtarlarına teslim edildi. 

 

2007 yılında başlanan proje kapsamında bu güne kadar 360 köye 2 milyon 833 bin lira bedelinde, yangın söndürme tankerlerinin teslim edildiği bildirildi. Törene, Ak Parti Milletvekilleri Bilal Uçar ve Nurcan Dalbudak, Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Genel Meclisi Başkanı Hüseyin Gürlesin, İl Özel İdare Genel Sekreteri Adem Oklu, meclis üyeleri katıldı. 


 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

“Eleştiri nedir ?: Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla insanlar tarafından yapılan inceleme işi, tenkit etme olayıdır. İnsanların dini inançları, fiziksel görünümleri, siyasi görüşleri, özürleri eleştirilmemelidir.” Lütfen eleştrilerinizi buna göre yapınız. Ayrıca yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yazmak için kayıtlı üye olmanız gerekir, Yeni KayıtCopyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.